29 Temmuz 2009 Çarşamba

Fotoğraf KutusuBir süredir sağlık problemleri nedeni ile evde olunca ve eşimin seyehati nedeni ile annemde kalmaya başlayınca bir sürü projeye de başladım. Şimdi yavaş yavaş onlar sonlanıyor.
Bugün birkaç tanesinin fotoğraflarını çektim ama bazıları pek de başarılı çıkmamış. Yarın tekrar denemeliyim.
Bu fotoğraf kutusuna başlarken kafamda bambaşka bir fotoğraf vardı. Bir arkadaşımın düğün davetiyesindeki özel bir kağıdı kullanacaktım bu açık renk zemine. Ama dalıp gidip tamamını peçete ile kaplayıp, düz alan bırakmayı unutunca yaptıklarımı sökmeye üşendim ve bilin bakalım ne oldu?
Daha önce başka bir proje için kestiğim peçete desenlerini kullanmaya karar verdim. Kutunun içini de 10marifetten öğrendiğim gibi peçete ile kapladım. Sonra boncuklu boya ile tamamladım. Kutunun kenarlarına biraz eskitme ypıp sprey vernik ile vernikledim.
Kullandığım vernik parlak bir vernik olunca fotoğraflar parlamış biraz ama fotoğrafçılık kariyerinden vazgeçeli çok oldu. Bir türlü başaramıyorum.
Belki yarınki denemelerim daha başarılı sonuç verebilir, kim bilebilir?
Bu kutuyu ne yapacağımı henüz bilemiyorum, bakalım kime kısmet? Belki çocukların dediğini dinleyip biraz da evde kullanmaya başlamalıyım.

29.07.2009 - Fulya

2 yorum: