7 Şubat 2010 Pazar

İkinci jenerasyon kartlar


İşte ikinci jenerasyon kartlarım.

Bunlar da tamamen ile emeği ile ve evdeki malzemelarden yapıldı. Bir de daha öncekiler gibi hep aklımda olan ama bir türlü deneme fırsatı bulamadığım teknikleri uyguladım bunlarda da.

İlk kartpostalımda geri dönüşüm çalışması var. Bildiğimiz plastik bir poşetin önce saplarını kesip düzgün bir dörtgen elde ettim. Sonra bunları da bölerek dört eşit dörtgene çevirdim.
Sonra gazete kağıdının arasına ikisini koyarak birbirine yapıştırdım. Ancak anladım ki ısı biraz fazla geliyor. Sonrakilerde ısıyı biraz düşürerek ekledim teker teker aynı yöntemle. Bu arada katkat kalın ve ısı nedeni ile buruştuğu için d farklı bir zemin oluştu. Ayrıca gazete kağıdının izleri de zeminde yerini aldı. Bu zemini elde etmek beni heyecanlandırdı doğrusu. Farklı farklı uygulamalar yapılabilir. Neyse en son üzerine peçeteden kestiğim çiçekleri yerleştirdim ve bunu da oluklu kartonu fon olarak kullanıp bitirdim.

İkinci kartım çiçekli olan. Hep okuduğum ama denemediğim bir şeydi keçe. Üstelik elbezlerinden yapılan çalışmalar da muhteşem görünüyordu. Ben de marketlerde bulaşık bezlerinin olduğu reyonu her gidişimde ziyaret edip farklı renkleri arıyordum. İşte bunlar da bulduğum renklerden yaptığım çiçekler. Ortalarına düğme diktim. Sonra Buones Aires’te bir ağaçtan koparıp kartın arasında sakladığım yaprak ile bir düzenleme yaptım.

Sonuncusu yine hep bir yerlerden aşırdığım bardak altı kağıt servislerden. Ne zaman görsem henüz sağlam durumdaysa hemen çantama atarım. Bana garsonlar gülüyorlardır herhalde. Üzerine yılbaşında hediye paketi yapmak üzere bir firmanın verdiği bir süs. Sonra pullar. Bu pullarda düğün masalarından falan topladıklarım.

İşte bunlar benim yaptıklarım. Ama ilk parti yaptığım kartları da (http://naz11-iz.blogspot.com/2010/01/kampanya-katlm-icin-kartlar.html) postalayamamıştım henüz. Zarfları bile yazılı bekliyorlar. Yarın hepsi postaya atılacaklar. Bu sefer kesin.
Bu arada ben de kartlar almaya başladım. Çok mutlu oldum. Aslında dün oğlum “anne onlar senden güzel yapmışlar” demeseydi daha bir mutluydum ama neyapalım elimden bukadarı geliyor ancak. Ha bu arada kız kardeşim de “daha temiz bir işçilik çıkarma” gerekliliği konusunda birşeyler söyledi.
İşte aldığım ilk kartlar. İlki sevgili Glin diğer kalpli olan ise sevgili Banuca'dan. Her ikisine de teşekkür ediyorum. Alınca o kadar çok sevindim ki.

Bunların dışında 3 yeni kart daha aldım. Ancak henüz fotoğraflayamadığım için burada yerlerini almak için bekliyorlar.

Yine de ben bu kartları gönderiyorum. Umarım alanlar beğenir.

7.02.2010 - Gayrettepe

6 yorum:

 1. Hepsi çok güzel olmuşlar.Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. canım,kartın üzerindeki yakma broşu kullanmanı isterim.çok amaçlı hazırlayışım buyüzden.
  kurdelayı yapıştırıldığı yerden kıkarın.
  her iki ucu altta birleştirince bir fiyongun üzerinde yakma çiçeğin olacak...nasıl fikir ama ;=)

  sevgiler.
  tülin (glin)

  YanıtlaSil
 3. Sevgili AtelyeKedi beğenmeniz beni çok mutlu etti. Bu kart kampanyası çerçevesinde yaptığım çoğu çalışma bir deneme niteliğinde olduğu için benim için öğretici de oldu aynı zamanda, ben çok keyif alarak yaptım.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Tülin,
  Çiçeği ayrıca kullanabileceğimi düşünmüştüm ama kurdele ile kullanma fikri gelmemişti aklıma. Çok teşekkür ederim.
  Bu yakma çiçekleri gördükçe "denemeliyi" diyordum ama bir türlü deneyememiştim.
  Şimdi artık benim de oldu. Ama uzun bir süre bu güzel kartlar için pano hazırlayıp orada sergilemeyi düşünüyorum doğrusu.

  YanıtlaSil
 5. ilk anlatılan kart bana geldi.
  sergideki yerini çoktan aldı.
  hikayesini okumak onu bambaşka yerlere koydu gönlümde.
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. hay Allah yukarıdaki adsız ben oluyorum.

  YanıtlaSil