28 Temmuz 2011 Perşembe

Kapı Gazeteliği - Anahtarlık Setleri - 12011 yılı hala benim için keyifsiz olarak devam ediyor. Uğursuz olarak nitelendirmem gerekirse bir dönemi 40 küsür yıllık hayatımda herhalde en uygun tanım bu yıla uyardı.

Yine de uğursuzlukların bu kadar ile sınırlı kalmasını ve sadece bu yıla özgü olmasını dilemeli her halde. Tüm bu sıkıntılar biz insanlaer için ve birileri yaşıyor işte. Neden bizim çevremizde dönüyor diye sorgulamak bu anlamda gereksiz.

Bu aralar yeni çalışmalar da yaptım. Kimi tamamlandı kimi ise ufak rötuşlar için bekliyor. Ama benim elimde başladığı zaman tamamlanmayan çalışmanın ne zaman biteceği hiç belli olmaz. Eğer problem yoksa zaten bitiriyorum ama problem varsa... Onu nasıl çözeceğim konusunda çözüm üretmek ayrı zaman alır, uygulamaya geçmek ayrı. Zaten başlangıç fikirle sonuç arasında dağlar kadar fark olur bu durumda genellikle.

Daha önce yaptığım çalışmaları burada paylaşma konusunda bil tembelim bu aralar. Ama artık uzatmamakta fayda var. Bu nedenle farklı zevklere hitap etsin isteyerek farklı şekillerde tamamladığım kapı gazeteliği ve anahtarlık setlerini paylaşmak istiyorum sizlerle.

Bu setleri seviyorum. Bence özellikle ev hediyesi olarak süperler. Hediye ettiğim ve beğenilmeyen hiç olmadı. Üstelik hani bir hediye alırsınız benzeri ev sahibinde de vardır, ikinciyi ne yapsam diye düşünür diye bir sorun da olmuyor. Bu nedenle benim için oldukça fazla sayıda yaptım bu aralar. Bir kaç tanesini de satılabilir mi acaba diye bir tanıdık dükkanına verdik ama sokak arası bir dükkanda şans olur mu bilmem?

İlk seti açık renk hazırladım, severim açık renkleri. Zemini ahşap doku olarak tanımladım. Sonra sevgili peçetelerimi yerleştirdim. Son olarak da boyutlu boyalar ile tamamladım detayları.

İkinci set ise ilkine tezat koyu bir renk seçildi. Aslında genel olarak insanlar bu renkleri tercih ediyorlar sanırım daha ağır durdukları için. Üzerine kırmızı yılbaşı çiçeklerinden dekopaj yaptım. Sonra da kenarları eskittim altın yaldızla. Bu setin hem gazeteliği kocaman hem de anahtarlığı fazla amaçlı kullanıma uygun. Sadece anahtarlık olarak değil aynı zamanda gelen faturalarıı vs. geçici toparlama amacı ile kullanıyorum bendekini.

Umarım beğenirsiniz.

28 Temmuz 2011 - Salıpazarı

4 yorum:

 1. Elelrine sağlık harika görünüyorlar... İlk takımın peçetesi benim salon takımımın deseni :D Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. her iki takımı da çok beğendim, ellerine sağlık.Bence uğursuzluk kelimesini dile bile getirmemelisin, ardından seni mutlu edecek şeyler mutlaka gelecek ama öncesinde bu tatsız görünenleri yaşaman gerek belki.

  YanıtlaSil
 3. her iki takım da çok güzzel olmuş.ellerinize sağlık.2011 yılı benim için de çok sıkıntılı geçti ama noblesse 'nin dediği gibi uğursuz kelimesini dile getirmemek lazım.hala pozitif olmaya çalışıyorum.çünkü dünyada ölüm dışında herşeyin bir çözümü vak ki niczhe ye göre ölümün bile bir iyiliği var hayatta bir kez geliyor.her şey karşıtıyla var dünyada.iyi-kötü,güzel çirkin...olumsuzları yaşamazsak karşıtlarının değerini bilemeyeceğiz.ayy ne çok yazdım belki de gereksiz oldu yazdıklarım.sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Harika olmuşlar. Nasılda emek vermişsin. Ellerine sağlık.
  Yok -yok.. 2011 çok güzel. Eminim ki 2010 da güzeldi. 2009 da... Yalnızca bizim egomuz olumsuzu görmenin kolaylığını tercih ediyor. Dikkatle bir bakın bakalım, 2011 de ne çok güzel şey vardı. Eminim vardı. Hala da var.Biz egomuzun tüm ısrarlarına rağmen hep güzelleri görelim ve olumlu olayları konuşalım. Ego da çatlasın. :)

  YanıtlaSil