23 Kasım 2009 Pazartesi

Tina için
Bu takımı kardeşimin siparişi üzerine yaptım.
Sevdiği bir arkadaşının yeni evi için. Bir adet gazetelik kapı için ve anahtarlık.
Canlı canlı renkler kullandım gönlümce. Bu renkleri sevsem de ev eşyalarında bulunduğu ortamı tamamlama kaygısı nedeni ile fazlaca kullanamıyorum.
Ama kardeşim arkadaşının canlı renkleri sevdiğini ve özellikle mavi tonlarını kullanabileceğimi söyleyince mutlu oldum.
Önce balıklı bir şeyler düşündüm. Sonra aldığım şu plastik dantel gözüme çarptı. Ne yapayım derken aklıma dantelin motiflerini tek tek ayırmak geldi. Ben de öyle yaptım. Sonra onları ayrı renklerde boyayıp, altın rengi ile eskittim. Aralara eklediğim minik tamamlayıcı motiflari ise sadece altın rengi boyadım.
Bunları yapıştırınca baktım şöyle, hoşuma gitti ama birşeyler eksikti. Ben de büyük motiflerde boşluklara, ara desenlerde de tam ortalara boyutlu boya ile minik dokunuşlar şeklinde sedef rengi inciler bıraktım. Hala gözüme çalışma tamamlanmamış göründü. Ne yapayım derken gecenin o vakti aklıma yinde sedef rengi boya ile yıldızımsı şekiller geldi. Onları kondurunca şimdi oldu dedim.
Tabi bu süreç böyle kısacık anlatılsa da iş sonrası, ev işlerinden artan vakitte yapıldığı için bir kaç gün sürüdü. Vernikleme ise neredeyse 2 haftamı aldı. Parlak vernik attım. Ama sorun neyse bir türlü kurutamadım. Sürekli yapış yapış bir durum. Bazı yerde boyalar bile kalktı bu yüzden. Üstüne sprey vernik atmak zorunda kaldım.
Neyse şu anda bitmiş durumda. Geldiğinde kardeşime teslim edebilirim.
Güle güle kullansın Tina yeni evinde, sağlık ve huzur eşliğinde...

23 Kasım 2009 - Çayırova

7 yorum:

 1. ellerine sağlık, çok hoş olmuş

  YanıtlaSil
 2. Harika olmuş, güle güle kullansın Tina, ellerinize sağlık. Bir dahakine su bazlı vernik ya da sadece sprey vernik kullanın, sorun olmaz.
  Mutlu bayramlar...

  YanıtlaSil
 3. çok şık olmuşlar. Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 4. çok güzel olmuş..
  eline sağlıkk

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar,
  Ada ve Deniz, Sesiber,Cocukla Cocuk, Celebi74 beğenileriniz için ve önerileriniz için teşekkür ederim.
  Adsız arkadaşım beğenmemekle beraber keşke bana neyi düzeltmem gerektiği ile ilgili ipucu verebilseydiniz. Çok sevinirdim.

  Hepinize Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. çok tatlılar, şu plastık dantel dediğin şey çok güzel. kartlarda,çerçeve süslemelerde,kutu süslemelerde her yerde kullanılır vallahi,nerden temin ettiğini merak ettim.
  tekrar ellerine sağlık.

  YanıtlaSil